De
Miercuri, 14 august 2019, 09:00
Deja un judecător de la Tribunalul București a decis ca băiețelul să ajungă la tatăl din Marea Britanie, cu care nu a locuit niciodată. Decizia nu este definitivă și avocații Dianei, mama băiețelului, au contestat-o, dar spun că tot nu se pot dezmetici după hotărârea instanței.
Diana are o voce de copil. Și totuși, când vorbește despre necazurile prin care a trecut în ultimii ani, tonul devine serios și trădează determinarea ei. E o mamă care își apără copilul, pe Matteo.
Mai întâi iubire, pe urmă scandal
Povestea ei începe cu o iubire. Românca de 34 de ani l-a cunoscut acum patru ani pe tatăl copilului, un tânăr care lucra, la fel ca și ea, în domeniul IT, într-una din corporațiile din Marea Britanie. După un an de relație, tânăra a rămas însărcinată.
„M-a obligat…
Citeste continuarea articolului pe libertatea.ro