Sari la conținut
NewsRomania
Caută
Economie

Michael Burry pariază împotriva creșterii pieței: „Ne apropiem de un maxim important și, posibil, de o cădere similară celei din 1987”

Sursa: Financial Intelligence

Michael Burry pariază împotriva creșterii pieței: „Ne apropiem de un maxim important și, posibil, de o cădere similară celei din 1987”
Foto: Financial Intelligence

Michael Burry își menține pozițiile short și avertizează că piața s-ar putea apropia de un vârf urmat de o scădere asemănătoare celei din 1987, relatează Financial Intelligence. Declarația vine după ce S&P 500 a atins un record, iar Nasdaq a avansat. Burry critică finanțarea boomului inteligenței artificiale și enumeră printre pariurile sale împotriva pieței Nvidia, Tesla și Palantir.

Citește articolul integral pe Financial Intelligence (link extern către Financial Intelligence — se deschide în filă nouă)

Fragmentul de mai sus este un rezumat. Articolul integral aparține Financial Intelligence.

Distribuie:WhatsAppFacebook

Urmărește-ne:Facebook

Mai multe știri