LIVE TEXT Preliminariile | EURO 2020 România – Suedia: 0 – 1

Berg deschide scorul pentru oaspeţi

Echipa naţională de fotbal a României este condusă de reprezentativa similară a Suediei, scor 0-1, în partida din penultima rundă a grupei F de calificare la EURO 2020. După 18 minute, Marcus Berg a deschis scorul.

Suedezii au înscris pe Arena Naţională în minutul 18, ducând scorul la 1-0 în favoarea lor. Decarul Emil Forsberg i-a depăşit în viteză pe Ciprian Deac şi Vasile Mogoş, în bandă, şi i-a centrat lui Marcus Berg, în careu, care a reluat în plasă, fiind nemarcat.

Ştire iniţială

La partidă asistă aproximativ 50.000 de suporteri români, în timp ce Suedia este susţinută de 1.200 de fani.

România trebuie să obţină o victorie (cu 1-0 sau la cel puţin două goluri diferenţă) şi să înregistreze cel puţin o remiză contra Spaniei, luni,…