LIVE TEXT Preliminariile | EURO 2020 România – Suedia: 0 – 2

La PAUZĂ  Ilie Dumitrescu: Mogoş, depăşit total în prima repriză. România nu a avut un lider

Fostul internaţional Ilie Dumitrescu a declarat că debutantul Vasile Mogoş a fost depăşit total în prima repriză a meciului România-Suedia, care se dispută de la această oră, în preliminariile EURO 2020, pe Arena Naţională. După primele 45 de minute, tricolorii sunt conduşi, scor 0-2.

„Este clar că Suedia ne-a surprins ca abordare, cu un presing avansat. Ne-a incomodat vizibil pe construcţie, n-am reuşit să punem probleme pe faza defensivă. Vulnerabili în partea dreaptă. E prima dată când îl văd pe Mogoş într-un meci, a fost depăşit total în prima repriză. Am încercat jocul ăsta direct pe cei doi atacanţi, însă fără niciun fel de şansă pe fundaşii centrali suedezi. Nu reuşim pe benzi să dezvoltăm acţiunile. Ne-au surprins cu jocul acesta extrem…