www.g4media | Grecia devine prima țară din lume care folosește tehnologia spațială pentru a controla incendiile de vegetație
Grecia a devenit prima națiune din lume care a integrat o rețea dedicată de sateliți în sistemul său național de stingere a incendiilor, potrivit agenției de știri AP, citate de Mediafax.