www.g4media | Guvernul Republicii Moldova a propus oficialilor din Transnistria organizarea unei reuniuni în format bilateral, pe fondul crizei economice majore de la Tiraspol. Vechiul format 5+2 din care făcea parte și Rusia e nefuncțional
Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în format bilateral, „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului, relatează Moldpres şi Radio Chişinău, citate de Agerpres.